Tworząc wpis w WordPressie mamy do dyspozycji edytor w dwóch trybach - wizualnym i HTML. Teoretycznie, korzystając z tego pierwszego powinniśmy widzieć treść tak sformatowaną jak w opublikowanym wpisie. Niestety jest to rzadkość, nawet wśród motywów z kategorii „premium”. W artykule pokażę Ci, jak można to zrobić w łatwy i przyjemny sposób.
Czytaj ciąg dalszy artykułu »
Dzisiaj kilka słów o wtyczce, która powinna spodobać się wszystkim optymalizacyjnym maniakom - WP Smush.it. W skrócie służy ona do zmniejszania rozmiaru plików graficznych w WordPressie. Jak to robi? Czy warto ją zainstalować i ile da się dzięki niej wycisnąć?
Czytaj ciąg dalszy artykułu »
Poprawne oblewanie tekstem obrazków nie jest trudne z poziomu dodawania wpisu. Problemy pojawiają się najczęściej na poziomie kanału RSS. Jak zapewnić poprawne formatowanie i w przeglądarce internetowej, i czytniku RSS?
Czytaj ciąg dalszy artykułu »
Formularz komentarzy, który można znaleźć na większości stron opartych o WordPress zawiera standardowy zestaw pól - podpis, email oraz stronę WWW. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby rozbudować go o dodatkowe pola, na przykład nazwę firmy lub numer Gadu-Gadu.
Czytaj ciąg dalszy artykułu »
Już za niecałe dwa miesiące kolejna edycja polskiego WordCampa, która tym razem odbędzie się w Poznaniu. O szczegółach udało mi się porozmawiać z Pawłem Ludwiczakiem, jednym z organizatorów imprezy.
Czytaj ciąg dalszy artykułu »
Myślałeś nad stworzeniem własnego motywu do WordPressa, ale brakowało Ci motywacji? Mamy na to rozwiązanie! Weź udział w konkursie "Pokaż skórkę na WordPressie", wprowadź w życie swoje pomysły i dodatkowo zgarnij książki o wartości 300 zł.
Czytaj ciąg dalszy artykułu »
Pobierając motyw do WordPressa z podejrzanych źródeł powinniśmy liczyć się z niemiłymi niespodziankami. Jedną z nich może być zakodowany fragment kodu, który bez naszej wiedzy przekazuje dalej poufne dane. Warto wiedzieć jak zidentyfikować taki fragment, jak go rozkodować i wyplewić ewentualne chwasty.
Czytaj ciąg dalszy artykułu »
Miałeś kiedyś problem z nadmierną ilością shortcode zdefiniowanych w swojej skórce? By nie musieć pamiętać nazw ich wszystkich, możemy dodać je jako przyciski do edytora wizualnego.
Czytaj ciąg dalszy artykułu »
Szybciej, wygodniej i... ładniej! Od dwóch tygodni możemy zachwycać się nowym wydaniem WordPressa, które udowadnia, że kolejne wersje to nie tylko nowe funkcje, ale także optymalizacja szybkości i wydajności.
Czytaj ciąg dalszy artykułu »
Edytor wizualny WordPressa jest genialny i w 95% przypadków spełnia moje potrzeby. Do pozostałych 5% zaliczam między innymi podział treści na kolumny. Najprostszym i najszybszym sposobem aby to uzyskać jest skorzystanie ze specjalnej wtyczki, w tym przypadku z Easy Columns.
Czytaj ciąg dalszy artykułu »