Planujesz instalację WordPressa na serwerach home.pl? Koniecznie zapoznaj się z "apteczką pierwszej pomocy", która zawiera omówienie 4-największych problemów wraz ze skutecznymi rozwiązaniami.
Aktualizacja (17.04.2014)
Od momentu publikacji artykułu minęły prawie 4 lata. Przez ten czas większość opisanych poniżej problemów zostało już naprawionych. Ostatni z nich, ten dotyczący statystyk stat24 nadal straszy, ale jest dużo mniej uciążliwy (usługa nie jest już standardowo aktywna).
Niestety nadal są pewne kwestie, nad którymi firma musi jeszcze popracować.
Instalacja
Zapewne każdy zaprawiony w bojach fan WordPressa wie, że podczas instalacji mamy dwie możliwości podania danych dostępowych do bazy MySQL. Możemy:
- wpisać je od razu do pliku wp-config.php lub
- pozwolić aby zrobił to za nas skrypt instalacyjny.
Oczywiście obie metody są prawidłowe a wybór pomiędzy nimi to kwestia gustu i przyzwyczajenia. Sam lubię mieć wszystko pod kontrolą więc najczęściej wybieram sposób z ręcznym uzupełnianiem pliku konfiguracyjnego. Niestety, ten sposób nie działa idealnie na serwerach home.pl.
Przy próbie instalacji z ręcznie wprowadzonymi danymi, po podaniu nazwy bloga i adresu e-mail administratora, skrypt instalacyjny gubi poprawny adres czego efektem jest oczywiście błąd 404 jak na załączonym zrzucie ekranowym:
Rozwiązanie problemu
Problem nie występuje w przypadku automatycznego tworzenia pliku konfiguracyjnego przez skrypt instalacyjny. Jeśli jednak ktoś, tak jak ja, uprze się przy ręcznym uzupełnianiu to w takim wypadku instalację należy rozpocząć podając bezpośredni adres instalatora:
http://nazwa-strony.pl/wp-admin/install.php
Korzystanie z panelu administratora
Podczas korzystania z panelu administratora w dosyć nieoczekiwanych momentach strona, na której się znajdujemy sama się przeładowuje wyświetlając jedynie biały ekran. Dzieje się tak głównie w kokpicie, co jest szczególnie frustrujące ponieważ jest to miejsce gdzie jesteśmy kierowani zaraz po zalogowaniu.
Przyglądając się nieco bliżej białej stronie, w pasku stanu przeglądarki znajdziemy informację:
Przesyłanie danych z home.hit.stat.pl…
Rozwiązanie problemu
Należy w następujący sposób wyłączyć automatyczne dodawanie statystyk:
- zalogować się na home.pl,
- wybrać zakładkę „konfiguracja WWW” / „informacje ogólne”,
- odznaczyć opcję „dodaj automatycznie skrypt zliczający do serwisu …”.
Zmiana schematu odnośników
Zmieniając schemat bezpośrednich odnośników ze standardowego na przyjazny wyszukiwarkom odkryjemy, że WordPress niepotrzebnie wciska w adresy dodatkowe „index.php”:
Rozwiązanie problemu
Trzeba wprowadzić poprawkę do jednego pliku:
- otworzyć plik wp-includes/vars.php,
- zamienić linijkę:
$is_apache = (strpos($_SERVER['SERVER_SOFTWARE'], 'Apache') !== false || strpos($_SERVER['SERVER_SOFTWARE'], 'LiteSpeed') !== false);
na:
$is_apache = (strstr($_SERVER['SERVER_SOFTWARE'], 'Apache') || strstr($_SERVER['SERVER_SOFTWARE'], 'LiteSpeed') || strstr($_SERVER['SERVER_SOFTWARE'], 'IdeaWebServer')) ? 1 : 0;
- zapisać raz jeszcze ustawienia bezpośrednich odnośników.
Wgrywanie plików
Przy próbie wgrania dowolnego pliku przez panel administracyjny pojawia się napis:
Brak tymczasowego folderu
Rozwiązanie problemu
Należy utworzyć ten nieszczęsny tymczasowy katalog:
- w katalogu głównym stworzyć katalog o nazwie „tmp”.
Inne, nierozwiązane problemy
Podczas pracy na serwerach home.pl zaobserwowałem jeszcze dwa inne, drobne problemy co do których niestety nie znalazłem odpowiedniego rozwiązania. Nie występują one jednak często i raczej nie przeszkadzają w codziennej pracy. Są to m.in:
Usuwanie wielu odnośników na raz
Jedną z pierwszych czynności jakie wykonuje się zaraz po instalacji jest usunięcie automatycznie dodanych odnośników (zakładka „odnośniki”). Jeśli zdecydujemy się na usunięcie wszystkich na raz to otrzymamy poniższy błąd 500:
500 Internal Error
The server encountered an internal error and could not complete your requestJeśli wrócimy do panelu administracyjnego to okaże się, że pomimo wystąpienia błędu wszystkie odnośniki zostały poprawnie usunięte.
Przenoszenie na stronę „wszystkie ustawienia”
Podczas zmiany ustawień poszczególnych wtyczek lub samego WordPressa czasami jesteśmy przenoszeni do strony ze wszystkimi ustawieniami. Jest to specjalna strona, do której odnośnika nie znajdziemy w panelu administracyjnym:
http://nazwa-strony.pl/wp-admin/options.php
Jest to trochę dezorientujące ale da się przyzwyczaić.
Wasze problemy z serwerami home.pl
Zapraszam do dzielenia się za pośrednictwem komentarzy swoimi doświadczeniami odnośnie działania WordPressa na serwerach home.pl. Może udało Wam się wyłowić jeszcze jakieś inne problemy?
Komentarze
Fajnie, że blog znowu działa i jest co czytać. ;] Ja nie siedzę na home, więc nie mam problemów z ich serwerami, ale nurtuje mnie jedna rzecz – w jaki sposób są zliczane statystyki w WordPress.com Stats? Różnią się one znacząco od tych z Google Analytics i ciekaw jestem, czy może wiesz na ten temat coś więcej?
odpowiedzNie mogę się na ten temat wypowiadać bo prawdę mówiąc nie korzystałem jeszcze nigdy ze statystyk WP. Te od Google w zupełności mi wystarczają.
odpowiedzJa korzystam z dwóch równolegle, z tego powodu, że WP Stats było pierwsze, dopiero po jakimś miesiącu zainteresowałem się Analyticsem i mam teraz niemały dylemat komu wierzyć. ;]
odpowiedzJeśli zainstalujesz Wooprę to będziesz miał jeszcze inaczej :-). Wybierz jedną i jej się trzymaj.
odpowiedzJeżeli wiedziałbym że home.pl ma takie problematyczne serwery, to bym poprostu go nie używał (nie że to robie). Jakoś na każdym innym hostingu (no, prawie) działa doskonale.
odpowiedzNie jest aż tak źle. WordPress i home.pl działają razem coraz lepiej – jeszcze rok temu tych błędów było 2x i z połową z nich w ogóle nic nie dało się zrobić.
odpowiedzdobry tekst, na pewno sie przyda :) z problemow z home.pl dodalbym jednak… powolne dzialanie ich serwerow. na home.pl wordpress bez wtyczek kejczujących dziala jak slimak
odpowiedzNie mam zastrzeżeń co do szybkości – jak dla mnie jest ponadprzeciętna choć to pewnie dlatego, że serwerownia jest w Polsce.
odpowiedz@konradk: A jakie wtyczki 'kejczujące’ polecasz?
odpowiedzCo to prędkości to raczej też nie mam zastrzeżeń.
Ja polecam WP Super Cache choć nie sprawdzałem jej działania na serwerach home.pl.
odpowiedzDobrze, że blog „zmartwychwstał”, trochę czasu minęło. :) Ja do tej pory nie spotkałem się z żadnym z tych problemów na nazwa.pl. Pozdrowienia!
odpowiedzPrzydatny art – przydałby mi się jakiś czas temu kiedy to zmagałem się z WordPressem na home.pl :)
Ciekawi mnie tylko sprawa permalinków – powiedzmy przy ustawianiu ich za pierwszym razem edytujesz odpowiednią linię w pliku i działa. Później robisz aktualizację WordPressa, następnie chcesz zmienić znowu strukturę permalinków i znowu musisz ręcznie edytować odpowiedni plik.
odpowiedzCo myślicie o malutkiej wtyczce, która usuwałaby problem permalinków na home.pl? Instalujemy raz i zapominamy o problemie ;)
Plik wystarczy zmienić tylko za pierwszym razem – po przeprowadzeniu aktualizacji nie ma takiej potrzeby.
odpowiedzJak to możliwe, że małe hostingi nie mają takich problemów, a duże i popularne i profesjonalne mają?
odpowiedzBo te duże przeważnie mają masy klientów i muszą nakładać spore limity – to właśnie z tych limitów wychodzą takie błędy. Do takich firm należy home.pl, a tu podsumowanie usług świadczonych przez home.pl
odpowiedzZ tego, co pamiętam, to podczas instalacji WP próbuje utworzyć plik .htaccess, na home mu to nie wychodzi i dlatego problem z ładnymi urlami. Po przełączeniu jest błąd. Wtedy dorzucam .htaccessa z innego WP.
odpowiedzJest to trochę bardziej upierdliwe bo samemu trzeba skombinować odpowiedni plik .htaccess i wybrać opcję „własny format” przy ustawianiu schematu odnośników… ale tak, masz rację i tak też można to obejść.
odpowiedzMam przykre wspomnienia ze stawiania klientowi WordPressa na home.pl i wiem już, że nigdy więcej…
odpowiedzW OVH też są takie problemy???
odpowiedzAAAAAA Grzegorz czemu ten wpis nie powstał 6 dni wcześniej? Ale poradziłem sobie wiec jestem z siebie dumny:). Więcej wpisów proszę:)
odpowiedzMam również serwer na home.pl a na nim WP i nie mam z nim żadnych problemów.
odpowiedzSam instalowałeś i konfigurowałeś WP? Pytam bo zręczna i obeznana w temacie osoba, postępując zgodnie ze wskazówkami z artykułu będzie potrafiła rozwiązać podstawowe problemy. A gdy to już się zrobi to można z WP korzystać całkiem swobodnie.
Brak jakichkolwiek problemów jest skrajnie niemożliwy – samo home.pl w swojej dokumentacji podaje jak obejść problem ze schematem odnośników..
Przez ostatni rok do home.pl podchodziłem 9 razy – 7 realizując projekty komercyjne i 2 testowo na potrzeby tego artykułu. Niestety – we wszystkich przypadkach pojawiły się ww. problemy.
odpowiedzWarto zamiast stawiać na 'giganty’ przyjrzeć się ofercie innych małych firm , ja teraz aktualnie mam na ipns.pl i jestem b. zadowolony , nie było i nie ma kompletnie żadnych problemów (mimo że konto kupiłem z ciekawości za 5zł (na rok) z allegro)
odpowiedzWcześniej jeszcze miałem na lh.pl i cyf.pl
Cyf odradzam , działa powolno i zero kontaktu z adminami.
Lh jak najbardziej polecam , wszystko w jak najlepszym porządku.
Witaj od dłuższego czasu zauważyłem, że pojawia mi się taki problem w title no co dodanych postów np: zamiast „Sony Ericsson wychodzi na prostą” jest tak jak w linku czyli „sony-ericsson-wychodzi-na-prosta” ;o( Mod_rewrite serwera pada czy jak???
odpowiedzChodzi o serwer home.pl? Mógłbyś podesłać jakiś zrzut ekranowy?
odpowiedzNie chodzi o serwer boo.pl, pytam się bo planuję jak najszybciej przenieść się na ovh.pl i wiem, że bez problemów się nie obejdzie, połowa wtyczek się sypnie i tak. Co ciekawe jak kiedyś przenosiłem WP z darmowego ovh 60mb Free do kontoPro boo to nie było żadnych problemów. Niestety w drugą stronę nie jest już tak kolorowo.
odpowiedzZrezygnowanie ze Statsów mogłoby być dobrym pomysłem, bo te statystyki są aktualizowane od razu, więc jest większa motywacja, żeby klikać non stop [F5], a w GA spojrzałbym raz po północy i po sprawie. Także muszę się istotnie zastanowić. ;]
Co do samych wyników, to są to różnice w stylu: WP Stats pokazuje 200 „czegoś”, a GA wskazuje na 500PV / 190UU. Także trudno stwierdzić którą z tych statystyk jest ta od WP, bo na początku myślałem że to odsłony [podczas testowania każde [F5] powodowało zwiększenie licznika], ale nie do końca.
odpowiedzmam od dłuższego czasu konto na home.pl i jestem zadowolony, katalog tymczasowy utworzyłem, wrzuciłem plik .htaccess – bezpośrednie odsyłacze działają, innych wymienionych błędów nie stwierdziłem. Za to ponarzekać mogę na activ24.pl i bardzo kiepską instrukcję instalacji wordpressa, a były też problemy z aktualizacją, wysyłaniem plików itd.
odpowiedzJeśli komuś nie zależy na pingach do serwera <20ms to polecam DreamHost, bo sam siedzę tam już od prawie roku – nielimitowane miejsce, transfer ani bazy danych. Mają tragiczną kolokację [wschodni brzeg USA, pingi ~200ms], ale w ciągu całego roku nie uświadczyłem ani jednej przerwy w działaniu, a support na każde z moich pytań odpowiedział w ciągu kilku godzin. Zero problemów z WP – sam instalowałem, sam konfigurowałem. Na pierwszy rok można nawet kupić hosting ze zniżką 50$ – jakby ktoś był zainteresowany do proszę o kontakt.
Jeśli zaś potrzebny byłby "szybki" serwer, to mój kolega poleca StatNet – kolokacja w Niemczech, więc blisko, ale "limitowane" parametry konta, co do WP – tak samo bez problemów.
Jeśli zaś ten komentarz byłby uznany za zbyt reklamowy, to uprasza się o skasowanie go i upomnienie autora. ;]
odpowiedzOdkrył ktoś sposób na masowe usuwanie wpisów?
odpowiedzwchodzisz do bazy danych i wykonujesz TRUNCTE TABLE wp_posts ;] a tak na poważnie to zależy jak bardzo masowe kasowanie chcesz wykonać, bo przy przeglądaniu listy postów masz coś takiego jak „bulk actions”.
odpowiedzChyba chodziło o problem z usuwaniem wielu elementów na raz na serwerze home.pl :-).
odpowiedz@Szymon chodziło mi o masowe usuwanie wpisów z panelu wordpressa.
odpowiedz@Tomek – idiota nie jestem;) własnie masowe działanie wywala mi błąd….
Genialny wpis! Niedługo kończy się mój okres na nazwa.pl i właśnie na serwery home.pl mam zamiar się przenieść, porady na pewno wykorzystam (wykrzyknik)
odpowiedzSławomir dawaj na każdy inny host tylko nie na home!!! Polecam prohost, laohost.
odpowiedzWersja WP 3 beta wyszła a na wpNinja cichosza :P Może jakiś stary dobry opisik :)
odpowiedz„Jeśli jednak ktoś, tak jak ja, uprze się przy ręcznym uzupełnianiu to w takim wypadku instalację należy rozpocząć podając bezpośredni adres instalatora”
A mam pytanie… bo zielony jestem w tym temacie… Jaki jest adres instalatora na cba.pl
Instalował ktoś może?? Jeśli tak to prosiłbym o odpowiedź… :)
Pozdrawiam i z góry dziekuje… :))
ps. Sorry za oftop
odpowiedzAdres instalatora na cba.pl jest taki sam jak wszędzie, czyli twojastrona.pl/wp-admin/install.php czyli np. spolszczenia.cba.pl/wp-admin/install.php
odpowiedzPanie adminie, kiedy kolejny wpis? Czytelnicy czekają. ;] WP 3.0 beta2 już opublikowany, może jakiś komentarz do bieżących wydarzeń?
odpowiedzten blok chyba umarł,autor pewno nie ma już czasu. heloł?
odpowiedzNie, jeszcze nie umarł :-). W natarciu są już nowe artykuły.
odpowiedzMam pytanie: jak zrobić (wtyczka/kod) aby ostatnie komentarze wyglądały tak jak na wpninja (zakładka w sidebarze)? :)
ps. Szanowne Ninje :D pisać coś :P
odpowiedzmoże uściślę, chodzi o to, że jest avatar – nick użytkownika – temat wpisu – fragment komentarza ;)
odpowiedzWtyczka Recent Comment Avatars dobrze się sprawdza. Demo do zobaczenia na mojej stronie.
odpowiedzna serwerach home.pl nie dziala mi wtyczka Subscribe to Comments :( dokladniej nie wysyla maili z powiadomieniem o nowym komentarzu, jakies ustawienia smtp czy cos podobnego jest potrzebne?
a takze nie moge zainstalowac Si-Captcha, wyskakuje blad :( czyli cos z obrazkami, GD Library, chyba, o serwerach lepiej nie bede zaczynal, newbee jestem
kolidacja innych wtyczek nie wchodzi w gre, te same wtyczki razem wziete dzialaja na innych serwerach
moze ktos zna przyczyne
odpowiedzJa zdecydowanie polecam OVH.pl
Praktycznie wszystkich moich klientów namawiam na ich serwery. Dotąd nie miałem problemu z instalacją jakiegokolwiek popularnego CMSa (WP, Joomla, Drupal) czy sklepu internetowego. W dowolnej chwili można sobie zmienić wersję PHP czy MySQL, duża ilość „pluginów” do Apacha i PHP jest domyślnie włączona – a jak się poprosi adminów to i coś extra włączą :) No i ceny w porównaniu do wszystkich polskich (dużych) hostingów są śmiesznie tanie. O dostępności nawet nie mówiąc…
A dedyki to po prostu cudo :)
No – koniec reklamy :) Ogólnie każdej osobie, która się mnie pyta o zdanie co do wyboru hostingu pierwsze co mówię to: „nic z polski”. I na tym zakończę :)
odpowiedz„Guglując” w poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu trafiłem tutaj. Co prawda nie znalazłem poszukiwanych informacji ale może ktoś mi pomoże. Mam na WordPress theme gdzie używa ona tzw. dynamic images – automatycznie tworzy miniatury ze zdjęć. Tylko problem jest w tym że nie tworzy… :D Tzn. zaraz po instalacji tworzy super miniatuę, ale w swoich ustawieniach jak cokolwiek zmienimy i zapiszemy to wszystkie miniatury znikają z bloga i zostają tylko puste ramki z napisem jaki to miał być obrazek… nie jest to wina samego theme bo sprawdzałem na kilku (to są motywy ze stajni woothemes) i w każdym przypadku się to działo. Resetuje ustawienia – są, zapisuję – nie ma :d Ktoś ma jakiś pomysł? Oczywiście blog mam na home.pl
odpowiedzPomyślałem sobie „gupi hołm!” Twoja precyzyjna apteczka pierwszej pomocy uratowała mnie przed niechybną traumą. Dzięki! Pozdrawiam!
odpowiedzJa używam serwerów na linuxpl.com jest bardzo tani i jeszcze się nie zawiodłem. Pozdrawiam
odpowiedzJa po tygodniu męczenia się z home.pl się poddałem. Serwery działają dziwnie. Nie jest to Apache i trzeba robić jakieś obejścia! Zaktualizuje Ci się WordPress i dupa zbita. Znowu musisz cudować.
Kupiłem serwer w http://elenium.pl/ Sami wszystko zrobili za mnie. Kupiłem serwer i w uwagachw formularzu napisałem, że chcę mieć Wordpresa i phpbb3. Sami zainstalowali o dostałem serwer z tym co chcę.
elenium.pl polecam a home.pl odradzam.
odpowiedzCzy istnieje jakas wtyczka ktora umozliwia zamiane danego slowa w tekscie na inne ?
odpowiedzNp chce zamienic angielskie slowo na polski odpowiednik, prosze owskazowki
@Lotto, np. Text Replace. Choć można i bez wtyczek, wystarczy filtr na the_content ze zwykłym str_replace
odpowiedzOj Szymon Szymon, zamiast proponować ludziom pomoc jak już wdepną … powinieneś zapobiegać ;))).
Jak widzę grzebanie przy plikach Wordpresa, które pochodza z paczki, to mnie się źle robi. Nie proponowałbym tego nikomu. Mówię to w kontekście wp-includes/vars.php
Kiedyś sam podobną rzecz zrobiłem potem o niej zapomniałem i po aktualizacji silnika było szukanie igły w stogu siana bo to co miało działać nie działało.
Poza tym, nie wiem czy to home.pl jest najlepszym rozwiązaniem pod WP.
odpowiedzDostałem kuszącą ofertę na duży serwer w Home.pl Ucieszyłem się niezmiernie i cieszyłem się do momentu, gdy przestał mi się wyświetlać WP po aktywacji W3 Total Cache. Osłabiłem się. Klasyczny WP-supercache też wyświetla błędy i pozostaje pytanie: czego jeszcze nie da się uruchomić?
odpowiedzWypada jednak nadmienić, że bez żadnego keszowania, mój WP działa bardzo szybko i sprawnie. Tylko co będzie, gdy stanie się trochę popularniejszy? Do tej pory bardzo ceniłem (i nadal cenię) hosting w Kei.pl – tanio nie jest, ale wszytko działa doskonale. Tylko często straszą ticketami o przekroczeniu mocy procesora i „sugerują” przejście na wyższy pakiet…
Ja ostatnio przesiadłem się na hekko i jestem jeszcze bardziej zadowolny niż z poprzedniego (linuxpl.com / unixstorm.org).
odpowiedzDziękuję Ci za ten wpis! W pracy sobie „zażyczyli” home.pl i ten poradnik baaaardzo mi się przydał. :)
odpowiedzPrzyznam się szczerze, że nie miałem na home.pl żadnych problemów z wp oprócz jednego ostatnio. Otóż mam wtyczkę Ultimate seo i problem z nadpisywaniem title z numerkiem strony, na głównej stronie to działa, natomiast na stronach kategorii czy tagów przy kolejnych stronach nie dodaje mi numerków. Na localhost wszystko pięknie działa, sprawdzałem jeszcze u kolegi i u niego ten sam kod, ustawienia działały. Może ktoś potrafi mi pomóc z tym?
btw. ja natomiast odradzam serwery sote, tam wp. zainstalować to jest nie lada wyzwanie, a admini mimo, iż w miarę szybko odpisują to piszą głupoty.
odpowiedzŚwietna informacja. Sporo zależy też od tego na jaki serwer trafi nasze konto bo najwidoczniej różnią się one w konfiguracji – raz jest lepiej, raz gorzej. Nie trafiłem jeszcze jednak na tak dobry jak Twój, gratulacje! :-)
odpowiedzA co jeśli ktoś przenosi cały serwis oparty na WP na home.pl i ma podobne problemy, jest na to jakieś rozwiązanie? Ja niestety także mam problem i po wymianie kilku emaily z supportem sprawa ucichła, a problem jak był tak jest ;o(
Od dłuższego czasu próbuje przenieść serwis i niestety dalej jest kłopot:
kopia: http://www.my-mobile.home.pl/mymobile (jakby arkusz stylu CSS się nie wczytał)
standard: http://www.my-mobile.com.pl
Będę wdzięczny za jakieś pomysły na rozwiązanie ;o)
odpowiedzKami masz w .htaccess zły url a css odwołuje się bezpośrednio do domeny a nie do katalogu 'mymobile’
odpowiedzCzyli co mam konkretnie zmienić? W moim starym .htaccess jest jedynie kilka linków odsyłających do strony błędu (odpowiednio dla serwera boo.pl)…
odpowiedzKiedyś miałem podobny problem jak przenosiłem serwis oparty na WP z katalogu ROOT do tego o +1 głębszego: NAZWASTRONY, tam wystarczyło jedynie zmienić katalog uploadowanych grafik i było wszystko ok…
Poza zmianą rekordów w id=1 i id=39 w bazie danych wszystko się samo dobrze nadpisało. Wyjątkiem były jedynie linki, które trzeba było ręcznie poprawiać ;o( Klienta koniecznie chciała mieć Intro FLASH stąd te całe zamieszanie…
odpowiedzKamil:
odpowiedztwoja strona:
http://www.my-mobile.home.pl/mymobile/
css do twojej strony:
http://www.my-mobile.home.pl/wp-content/themes/mymobile/style.css
łatwiej się już nie da, porównaj sobie linki
Wiem, wiem o co chodzi, pytanie tylko czemu automatycznie tego nie nadpisało po zmianie w bazie danych (jak we wcześniejszym przykładzie z katalogiem root, tym najbardziej na górze). To co mam wprowadzić do pliku .htaccess w home.pl żeby było wszystko ok?
odpowiedzw home i na każdym innym jak masz stronę w folderze
odpowiedzRewriteBase /mymobile/
RewriteRule . /mymobile/index.php [L]
Wrzuciłem .htaccess na do zarówno do folderu głównego (root) i /mymobile i niestety nadal to samo
odpowiedzFaktycznie mój błąd był zapomniałem dać w bazie slash /mymobile, mimo to dzięki za pomoc ;o)
odpowiedzPOMOCY! :)
:/
Od kilku dni mecze sie z zainstalowaniem wordpressa. Mam serwer na home.pl
Sprawdzalem wiele kombinacji i opcji.
Ostatecznie przed chwila 'zaczalem od poczatku’:
– usnunalem bazy danych oraz stworzylem jedna nowa
– sciagnalem wp z wordpress.org
– wyedytowalem plik wp-config
– skopiowalem pliki na serwer do glownego katalogu
– dalem wszystkim plikom uprawnienia 777
– otwieram http://www.mojastrona.com/wp-admin/install.php
i
„404 Not Found
The request /wp-admin/install.php was not found on this server.”
POMOCY pls :)
Nie mam pojecia co zmienic jeszcze :/
Rafal
odpowiedzUsuń plik wp-config – przecież jest to napisane w tym poradniku…
odpowiedzJak to usunac? przeciez w wp-config.php wpisuje dane serwera, bazy danych, haslo. usunac?? pierwszy raz to slysze. gdzie to jest napisane? dzieki za odp, ale nie rozumiem po co usuwac ten plik… wyjasnisz?
odpowiedzPrzeczytaj początek wpisu „Instalacja” – usuń plik, uruchom instalację i się przekonasz sam… Przerabiałam to, bo w pracy mam home.pl
odpowiedzJuz dziala. Okazalo sie, ze z moja konfiguracja plikow bylo ok. A nie ok bylo od strony home.pl. Z pomoca kolegi (dzieki Adrian!) okazalo sie, mojastrona.com/wp-admin/install.php nie dziala, ALE juz mojastrona.HOME.pl/wp-admin/install.php DZIALA ….
nie chce wchodzic w szczegoly, co po co i dlaczego, ale wiem jedno. Spedziles nascie godzin dochodzac dlaczego mi nie dziala to a okazlo, ze ze nie szukalem tam gdzie trzeba. wina home.pl ? nie wiem, wiem ,ze sie wiele nauczylem :)
odpowiedzMam problem,
odpowiedzskorzystałem ze wszystkich podpowiedzi ale nadal jest problem wpisując adres w przeglądarce ładuje się ale pokazuje się blank (biała strona) jakieś rozwiązanie?
@Wyspa – jak rozwiązałeś ten problem? Morduje się z tym home.pl już od kilku dni i ciągle napotykam jakieś niespodzianki. Mam podobny objaw bo gdy wpisuje http://www.mojastrona.pl to pojawia się biała strona. Natomiast jak wpiszę: mojastrona.pl to odpala. W panelu admina mam ustawioną bez www i tak przynajmniej mogę dostawać się do PA.
odpowiedzJakieś pomysły? Może jest jakiś magiczny kod do wpisania .htaccess ?
A jaki jest adres Twojej strony?
odpowiedzAdres http://gonieclomza.pl/
odpowiedzTeraz doszła nowa ciekawostka bo jak już się wylogowałem to nie mogę wbić się do PA przez /wp-admin ani przez /wp-login.php
odpowiedzWłaśnie miałem sprawdzać ale widzę, że sam wpadłeś na rozwiązanie (przynajmniej u mnie działa poprawnie). Mógłbyś powiedzieć na czym polegał problem i jak się z nim rozprawiłeś?
odpowiedzSzczerze, to nie wiem na czym problem polegał. Z braku podpowiedzi postawiłem całą bazę i stronę od nowa.
odpowiedzMam problem a nawet 3 w małżeństwie wordpressa z home, bo wszystkie (chyba) sprowadzają się do jednego.
1. Przy tworzeniu podstron, program mi nie rozszerza permalinków, nie tworzy żadnych odnośników na stronie. Kiedy próbuję pomóc mu ręcznie, to dostaję w prezencie błąd 404.
2. nie mogę zrobić na stronie odsyłaczy do etykiet. Próbowałam już na wiele sposobów i żaden nie załapuje. Linki tworzone do stron działają bez zarzutów.
3. Kiedy próbuję ustawić permalinki w bardziej przyjaznej dla pamięci formie, też pojawia mi się błąd 404.
Czy te wszystkie moje problemy mogą być związane z tym, który opisałeś? Czy też mamy do czynienia z nowym „udogodnieniem”?
odpowiedzNie jest to oczywiście problem samego motywu, bo to zostało już sprawdzone.
Dziękuję za pomoc, męczyłem się z adresami przyjaznymi wyszukiwarkom a wystarczyła taka prosta zmiana :) Wszystko teraz działa jak trzeba.
odpowiedzZainteresowanym polecam jeszcze poniższą lekturę:
odpowiedzhttp://www.facebook.com/WPNinja/posts/101425843288709
Właśnie jestem świeżutko po migracji jednego ze swoich serwisów na serwer home.pl
odpowiedzWszystko poszło cacy, po za jedną rzeczą: próbuję dodać post z obrazkiem. Dodaje obrazek, ładnie się ładuje, tyle, że go nie widać na podglądzie. Ok, może jakiś drobny błąd.
Wstawiam do wpisu. Wyświetla się sama ramka…
OK, sprawdzam odnośnik url pliku – plik nie istnieje na serwerze. Hmm… klikam w edytuj obrazek w panelu WP. Obrazek się ładnie wyświetla gotów do edytowania (ale ciągle nie jest dostępny do wstawienia).
Ki diabeł? Będę wdzięczny za wszelkie pomysły.
A czy przy przenoszeniu serwisów przeleciałeś bazę danych i zamieniłeś wszystkie serwerowe ścieżki?
odpowiedzCzy mógłbyś zasugerować w którym miejscu w bazie danych trzeba zmienić serwerowe ścieżki? Byłbym wdzięczny za pomoc.
odpowiedzNajprościej, najpewniej i najbezpieczniej – pobrać ten skrypt >> http://interconnectit.com/products/search-and-replace-for-wordpress-databases/
Wypakować, wrzucić na serwer do katalogu głównego twojej strony (tam gdzie domyślnie jest wp-config.php), następnie odpalasz go w przeglądarce podając: adrestwojejstrony/searchreplacedb2.php – odpali się prosty kreator. Na pierwszym ekranie klikasz tylko Submit, na kolejnym powinno zaciągnąć dane do połączenia z bazą z piku konfiguracyjnego i tylko uzupełniasz/korygujesz jeżeli potrzeba, po czym znowu klikasz Submit, lądujesz na kolejnym, gdzie będą zaznaczone wszystkie tabele w bazie (jeżeli nie, zaznaczasz wszystkie) i klikasz Continue, lądujesz wreszcie na ekranie z dwoma polami.
W pierwszym podajesz stary adres pod jakim siedziała strona, łacznie z http i bez końcowego slasha (np. http://mojstaryadres.pl/wordpress ), w kolejnym podajesz nowy adres strony (np. http://nowyadres.com ) – klikasz Submit – i to wszystko. Pozostaje tylko koniecznie usunąć ten skrypt z serwera.
Wbrew pozorom bardzo szybki, prosty i co najważniejsze bezpieczny sposób aktualizacji adresów (i nie tylko adresów) przy wszelakich migracjach.
odpowiedzPaweł, ten skrypt trzeba wrzucić na nowy serwer jak już wszystko będzie przeniesione (pliki i baza) czy jakoś inaczej?
odpowiedzTak na nowy serwer, jak już masz pliki przeniesione i bazę zaimportowaną.
Ten sposób jest polecany głównie z uwagi na fakt, że wordpress w niektórych miejscach zapisuje sobie w bazie dane w postaci zserializowanej – takich nie można ot tak sobie zmienić ręcznie, przez znajdź&zmień czy sql’owym replace, gdyż na skutek zmiany indeksów taki ciąg zostanie po prostu wyzerowany. Takim częstym objawem jest utrata części konfiguracji, np. znikają widgety etc.
Tak więc w taki oto prosty sposób można się zabezpieczyć przed niespodziankami i przenieść stronę faktycznie 1:1.
Poza tym jest to też o tyle fajny sposób, że nie angażuje samego wordpressa, nie trzeba mieć dostępu do kokpitu, bawić się wtyczkami itp.
Innym sposobem – choć dla mnie mniej wygodnym – jest dokonać podmiany adresów jeszcze na starym serwerze. Można się do tego posłużyć np. wtyczką WP Migrate DB, lub innymi do klonowania.
odpowiedzWówczas na nowym serwerze pozostaje już tylko import odpowiednio przygotowanych danych.
Ja zawsze robiłem to ręcznie, ale przy następnej okazji chętnie wypróbuję wspomniany skrypt. Dzięki!
odpowiedzWitam. Mam taki sam problem jak użytkownik Witold. Ustawiłem wszystko tak jak powinno być, tj. tmp, chmod, vars, pluggable. Do wyświetlania zdjęć używam pluginu Lightbox
odpowiedzJuż wszystko działa zmieniłem kodowanie w katalogu uploads na 777 i wszystko jest ok.
odpowiedzPodgląd na stronie: http://golebie.trzebiatow.org/
Dzięki za informację!
odpowiedzCzesc. Mam nastepujacy problem z WP. Po upgrade do wersji 3.2.1 zniknely mi wszystkie ilutracje otwierajace (thumbs-y). Tworca skorki (WPZOOM) do WP zidentyfikowal, ze jest to problem wspolpracy TimThumb z dostawca serwera (home.pl). Blad opisany jest tutaj:
http://www.czarnatruskawka.pl/wp-content/themes/gallery-new/scripts/timthumb.php?src=http://www.czarnatruskawka.pl/wp-content/uploads/2011/07/Zmiany.jpg&h=280&w=455&zc=1
Bede wdzieczny za pomoc. Dziekuje!
Darek
odpowiedz(www.CzarnaTruskawka.pl)
Przepraszam – nie przeczytałem wszystkich postów kolegów w forum. Widzę, że mam podobny problem. Jak i gdzie zmienia się kodowanie na 777 (cokolwiek to znaczy)?
Pozdr,
odpowiedzDarek
Proszę bardzo: http://www.youtube.com/watch?v=CtSr0eX6oYg
odpowiedzU mnie z kolei pojawił sie problem z dodawaniem widgetów, a mianowicie po dodaniu któregoś do sidebara znika strona panelu i pojawia się białe tło. Czy ktoś z was miał taki problem?
odpowiedzSprawdź czy przypadkiem nie masz włączonych statystyk – punkt „Korzystanie z panelu administratora” w powyższym artykule.
odpowiedzWyłączyłem ponieważ wyczytałem że to może być przyczyna jednak w dalszym ciągu pojawia sie błąd
odpowiedzMam to w kodzie strony jeszcze, może by usunąć tylko z którego pliku?
odpowiedzOk. już działa :) przydatne informacje. pozdrawiam
odpowiedzWitam.
odpowiedzMój problem to Panel Admina po wgraniu na home.pl jest po angielski a nie po polsku i ni jak to zmienić. Spotkał sie może ktos z takim problem lub rozwiązaniem jego?
@Piterrr, na polskiej stronie masz dokładnie rozpisane jak to zrobić (punkt „Instalacja / Aby dodać polskie tłumaczenie do istniejącej instalacji WordPressa”): http://pl.wordpress.org/
odpowiedzProblem z polskim PA byl banalny… przy kopiowaniu plików na serwer miałem włączona opcje „Zmieniaj nazwy plików na małe litery” a pliki z tłumaczeniem mają w nazwie z dużej litery „PL”, zmiana na małe „pl” powodowała, że WP ich nie czytał i domyślnie PA był po angielsku. Dzięki za pomoc i gratuluję b. treściwej strony!
odpowiedzMam problem z WP na home.pl :( Przeniosłem WP z innego serwera (tam działało ślicznie) na home i jak dodaje nowy wpis czy stronę, to po chwili w panelu zaczyna sie ona zapisywac (jakies autosave czy autozapis jest?), robi sie refresh i panel admina stoi (niby się odświeża, ale nonstop biały ekran) :( Zrobiłem katalog tmp (777) i nic – ktoś może coś podpowie?
odpowiedzSprawdziłeś punkt „Korzystanie z panelu administratora” w powyższym artykule?
odpowiedzTak, właśnie w międzyczasie ogarnąłem temat, zapomniłem że dla home.pl standardem jest katalog tmp i odłączenie stat24 :( Dzieki mimo wszytsko!
odpowiedzdzieki za pomoc. nawet taki laik jak ja poradził sobie z index na wordpresie. mnie na razie home lata pięknie (odpukać w niemalowane) sama instalacja stron i automatyczna wordpresa jest prosta
odpowiedzWitam wszystkich
Zdaje sobie sprawę, że to forum dla profesjonalistów z innego tematu, ale mam poważny problem z poczta home.pl. Przy próbie korzystania z poczty przez serwer proxy i home.pl, 'rozjezdza sie’ caly interfesj strony home.pl, nakladaja sie linki, przyciski, a przedewszystkim nie moge dodac zalacznika. Czy mozna cos z tym zrobic ?
odpowiedzPozdrawiam wszystkich.
Próbowałeś kontaktu z pomocą techniczną home.pl?
odpowiedzWitam,
odpowiedzProblem z wtyczką stat24 otóż kiedy ją włączam strona główna znika nie wczytuję się WordPress ma oczywiście na Home
Pojawił się kolejny problem związany z WP + home.pl.
Skrypt nie przyjmuje mi pliku *.doc, ten sam plik na innym serwerze przechodzi bez problemu…
Dostaje komunikat: „Przepraszamy, wysyłanie plików tego typu nie jest dozwolone z powodów związanych z bezpieczeństwem.”
Jakieś pomysły?
odpowiedzSpróbuj dodać rozszerzenie „na siłę”:
odpowiedzhttp://wordpress.stackexchange.com/questions/11563/adding-file-types-in-wordpress/11571#11571
Ale gdzie trzeba ten kod dodać?
odpowiedzfunctions.php w katalogu motywu będzie w sam raz.
odpowiedzCo bym nie dokleiła, to po tym manewrze strona się w ogóle nie ładuje, wyskakuje błąd w pliku functions.php
ps. co ma ten plik do tego problemu, jeśli ja mam kłopot z dodaniem takiego pliku w PA?
odpowiedzMożesz podać treść błędu? Sprawdziłem to przed chwilą u siebie i było cacy. Może zapomniałaś domknąć jakiegoś nawiasu?
Wspomniany kod rozszerza grono dopuszczalnych rozszerzeń plików, które można wgrać przez standardowy uploader w WordPressie. Oprócz skopiowania kodu musisz jeszcze dopasować go do swoich potrzeb (przykład zrobiony jest dla rozszerzenia „java”).
odpowiedzSzymonie, na tej stronie co podałeś są 2 kody, wydaje mi się, że wklejałam dokładnie co tam jest, by sprawdzić czy przejdzie. Możesz mi podesłać na maila jak to powinno wyglądać w moim przypadku – spróbuję wtedy jeszcze raz i jak coś napiszę co mi wyskakuje.
odpowiedzChodzi o kod Marcina (w odnośniku była odpowiednia kotwica) :-). W razie problemów napisz proszę do mnie maila.
odpowiedz
odpowiedz"Parse error: syntax error, unexpected '<' in /wp-content/themes/PZHK/functions.php on line 717"
Dziękuję bardzo za pomoc, działa!
odpowiedzRany!!! Ale ja się naszukałam tego rozwiązania ze znikającymi elementami WordPressa!!!
odpowiedzWielkie dzięki za opublikowanie info o statystykach home.pl i ich wyłączaniu – uratowało mi życie, bo szału już dostawałam!!!! :)
Pozdrawiam i dziękuję
Proszę bardzo i polecam się na przyszłość! :-)
odpowiedzWitam, Panowie/Panie jak wygląda sprawa z WP_v3.2.1 i home.pl ? mam problem związany z białą stroną przy dodawaniu jakiejkolwiek strony w wygląd->menu(w PA), klikając dodaj do menu(zaznaczony checkbox strony) uzyskuję w efekcie totalnie białą stronę na której się nic nie znajduje identycznie przy próbie na standardowym temacie dołączonym do WP stosowałem powyższe poprawki oraz opublikowane przez Krzysztofa Zajaczkowskiego (http://krzysztof.zajaczkowski.biz/wordpress-na-home-pl/) z myślą o tym że coś tu pomoże ale nie, nie pomogło… Jeżeli macie jakieś rozwiązanie problemu bardzo bym was prosił o pomoc :) z pozdrowieniami Mateusz F.
odpowiedzBędę miał niedługo przyjemność pracy na serwerze home.pl więc sprawdzę i dam znać.
odpowiedzSprawdziłem i nie zauważyłem podobnych problemów – elementami menu mogłem zarządzać bez problemu.
Korzystasz może z jakichś wtyczek?
odpowiedzWita, czy problem z białą stroną został rozwiązany ? Mam tą samą przypadłość, gdy chcę dodać cokolwiek do menu wyświetla mi się biała strona. Z czym może być to powiązane ?
odpowiedzWitam,
w ramach podsumowania opisywanych tematów, postaram się przedstawić jak wygląda to z naszej (home.pl) perspektywy:
1. 404 w trakcie instalacji po recznym uzupelnieniu wp-config.php:Wystepuje wylacznie w starszych wersjach (zreplikowane na 2.9.2), jak zostało to opisane pomaga wywoalanie instalatora z pelnego adresu http://nazwa-strony.pl/wp-admin/install.phpW nowej wersji 3.2.1 ten problem nie wystepuje.
2. Biala strona w panelu – stat.pl:
Problem nadal występuje, ciężko będzie go nam ominąć. Rzeczywiście pomaga wyłącznie statystyk stat.pl
3. Przyjazne linki / mod rewrite
W naszej ocenie i testach udało nam się rozwiązać przynajmniej te problemy o których wiemy – będziemy wdzięczni za ew. uwagi gdyby coś jeszcze w tym temacie było nie tak (np. na platformie rozwijaj.home.pl).
4. Wgrywanie plików, brak kat. tmp
Rzeczywiście temat jest jeszcze aktualny. Jakie proponujemy wyjścia na dziś:
Instalacja WP przez Autoinstalatora (instalator sam utworzy odpowiedni katalog).
Działa też częściowo automatyczne tworzenie katalogu przy uploadzie plików na serwer. Pracujemy nad całkowicie automatycznym tworzeniem katalogu /tmp – na to potrzebujemy jednak jeszcze trochę czasu.
Jesteśmy otwarci na dalsze uwagi w tym temacie. Szczególne przypadki oczywiście postara się rozwiązać nasz support, ale powtarzające się kwestie prosimy zgłosić via rozwijaj.home.pl lub w tym wątku (postaram się go śledzić).
Serdecznie pozdrawiam i dziękuje za cierpliwość w imieniu zespołu home.pl
odpowiedzDzięki za informacje. Trzymam kciuki za wyeliminowanie błędów, które jeszcze zostały.
odpowiedz[…] To jest pytanie retoryczne Bowiem chyba żaden hosting nie sprawia więcej problemów niż właśnie Home. Jeśli ktoś z Was wykupił tam jednak miejsce na swojego WordPressa, polecam artykuł „home.pl i WordPress – apteczka pierwszej pomocy”. […]
odpowiedzwielkie dzięki! męczyłem się z białymi stronami kilka godzin i gdyby nie ten wpis nie wpadłbym, że to wina statystyk dodawanych przez home.pl!!!
odpowiedzWitam, dzięki za ten artykuł. Włos się jeży na głowie, kiedy się czyta o tych problemach. Mam kilka własnych WordPressów (od 2004) i trochę klientów na WP. Korzystam z wielu wtyczek w zależności od potrzeb i nie miałem jak dotąd żadnych problemów spowodowanych hostingiem. Nigdy nie korzystałem z serwerów home.pl. Czy ten hosting nadal sprawia problemy z WordPressem?
odpowiedzWłaśnie trafił mi się klient posiadający stronę www na Home, który potrzebuje przełożenia strony na silnik WP. Po przeczytaniu powyższego artykułu i komentarzy i wątku na wordpress.org, raczej wybiję mu z głowy takie pomysły przed zmianą hostingu na przyjazny WordPressowi, bo szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się późniejszy wolontariat na rzecz panów z Home, z powodu jakichś beznadziejnych problemów z obrazkiem czy innymi głupstwami.
Witam,
odpowiedzwiększość tematów jest już od jakiegoś czasu nieaktualna (kwestia statystyk to rzecz na którą nie do końca mamy wpływ). Mimo wszystko – zapraszam do sprawdzenia czy wszystko jest ok ;)
Może troche off topic ale wyłączenie automatycznych statystyk pomaga przy problemach z innymi CMS, w moim przypadku z SilverStripe.
odpowiedzDzięki za pomoc :)
Nie powiązane z WordPressem, ale może komuś się przydać. Dzięki!
odpowiedzGdyby ktoś miał problem z wtyczką W3 Total Cache:
odpowiedzhttp://pccode.pl/wordpress-w3-total-cache-piwik-i-home-pl-problem/
Bardzo ciekawy artykuł
odpowiedz[…] żeby napisać do supportu zamiast chwilę pomyśleć. Chyba wszystkie te krążące po sieci historie, że WordPress stawiany w home.pl to zmora deweloperów. A witryna klienta była właśnie na […]
odpowiedzW przypadku wordpress multisite wystarczy wejść w Moje witryny -> administracja siecią -> kokpit -> ustawienia -> ustawienia sieci. Potem przewinąć stronę do opcji : Ustawienia dot. wysyłania na serwer i sobie dodać rozszerzenia plików, które chcemy by były obsługiwane.
odpowiedzTo odpowiedź do tego wątku?
odpowiedzmoże ktoś pomóc, w wordpressie mam odnośnik do filmu z youtube i po włączeniu sam dźwięk i biały ekran. Normalnie film działa prawidłowo na http://www.youtube, tylko na moim blogu mam biały ekran, problem dotyczy przeglądarki internet explorer.
odpowiedzProszę o pomoc
Sprawdzałeś na wszystkich przeglądarkach? Ja ZAWSZE na blogu swoim jeśli chce film z YT na YT klikam prawym i naciskam 'Kopiuj adres url filmu’ potem w wpisie jakimś daje link (nie w edytorze tekstowym), i od razu się kod wpisuje. Daj link do twojego wpisu to ci powiem czy działa.
odpowiedzTak jak napisał Krzysiekn – najlepiej będzie jeśli podasz nam jeszcze adres do Twojej strony gdzie występuje wspomniany problem.
odpowiedzDaje Ci link do mojego losowego wpisu: http://www.krzysiekn.pl/news/co-nowego-w-craftserve-pl/ Jak Ci to nie działa problem leży po Twojej stronie.
odpowiedzna chrome i mozilla działa, losowy wpis tez działa ok, moja strona to http://www.victoriajudo.pl, adres filmu http://www.youtube.com/watch?v=BF_2FAOv9MU, na mojej stronie głównej po zainstalowaniu wtyczki do video nie ma po prawej stronie małej ikonki z tym filmem /dotyczy tylko ie/, jestem początkujący więc proszę o wyrozumiałość i pomoc bo moja żona stale o to marudzi, pozdrawiam
odpowiedzIE nie wyświetla filmu ponieważ w kodzie nie masz podanych wymiarów dla embed (
odpowiedzwidth="" height=""
).super, filmik w rogu już jest ,tylko cały czas biały ekran a dźwięk ok
odpowiedzA to już raczej wina ustawień w Twoim komputerze, ja u siebie nie zaobserwowałem nic podobnego.
odpowiedzproblem z białym ekranem zniknął po zainstalowaniu wtyczki smart youtube pro, dziękuje wszystkim za pomoc
ps. I have done it myself, thank you
odpowiedzCieszę się, że udało Ci się rozwiązać problem. Dzięki za podzielenie się rozwiązaniem. Trzymam kciuki za dalszy rozwój Twojej strony! :-)
odpowiedzMoja strona działa na home.pl i wszystko dobrze działało. Na jakim Ty masz hostingu?
odpowiedzDawno nie miałem styczności z tą firmą hostingową więc całkiem możliwe, że poprawili już sporo rzeczy (artykuł ma nieco ponad 3 lata).
Na chwilę obecną korzystam z usług HEKKONET.
odpowiedzDzieki, rozwiazalem dzieki temu poradnikowi problem z bialym ekranem w edycji menu WP (statystyki).
odpowiedzZbiór porad w jednym miejscu i do tego konkretne rozwiązania – bardzo mi to pomogło. Osobiście miałem problem z usuwaniem wielu odnośników jednocześnie – nurtował mnie pojawiający się błąd, ale jak widzę nie tylko ja miałem z tym do czynienia. Swoją drogą za kasę jaką kroi home.pl powinni postarać się bardziej zoptymalizować swoje usługi, aby użytkownicy nie mieli żadnych problemów z działaniem np wordpressa.
odpowiedzZwłaszcza, że WordPress to teraz jeden z najpopularniejszych skryptów…
odpowiedzUratowałeś mi życie tą apteczką :)
Dzięki!
odpowiedzJa niestety z home.pl i wordpressem mam straszne problemy. Powoli zaczynam się poddawać, że da się coś zrobić :(
odpowiedzDaj znać w czym problem. Może razem damy radę go rozwiązać?
odpowiedzNo właśnie, ja w końcu również muszę doinstalowac człowiekowi WordPressa na home.pl i podchodzę jak pies do jeża.
odpowiedzDzieki za genialna podpowiedz !! 3 dni meczylem sie z tą białą stroną a to statystyki, nie wpadl bym chyba na to !
odpowiedzZainstalowałem w końcu WP na Home, z opcją automatycznego utworzenia wp-config.php i poszło gładko. Na razie stoi goły skrypt, ale żadnych problemów z publikacją treści czy panelem admina nie zauważyłem na szybko. Child theme bez problemu. Aha, klient nie miał w ogóle włączonych statystyk Home, więc nie było czego wyłączać. Oby tak dalej.
odpowiedzDobrze wiedzieć, że błędy są coraz mniej dokuczliwe.
odpowiedzWitam,
Po aktualizacji wordpressa do wersji 3.8 przy wrzucaniu zdjęć do posta pojawia się błąd „Wystąpił błąd podczas wysyłania pliku na serwer. Proszę spróbować ponownie później ” Ktoś wie jak pomóc?
Gdy ładuję zdjęcia poprzez menu media są one fizycznie w wp-content. Co więcej nawet te zdjęcia wrzucane do posta, gdzie wywala błąd też są fizycznie w wp-content. Natomiast jak chcę dodać do posta z biblioteki mediów to nie ma nic
Dodam, że downgrade nie pomaga.
odpowiedzProszę o pomoc.
Jaką rolę (administrator, redaktor, autor itd.) ma użytkownik, któremu pojawia się ten błąd?
odpowiedzLoguję się jako administrator.
odpowiedzSam nie spotkałem się wcześniej z takim błędem, ale wyczytałem w sieci, że możliwa przyczyna to problem z prawach dostępu użytkownika WordPressa (1) lub katalogów na serwerze (2).
1. Aby sprawdzić uprawnienia użytkownika możesz zainstalować wtyczkę Members a po jej uruchomieniu wejść w nową zakładkę „Użytkownicy / Roles”, wybrać „Administrator” i sprawdzić czy na pewno wszystkie pola są zaznaczone.
2. Aby sprawdzić uprawnienia katalogów na serwerze możesz uruchomić program FTP i porównać prawa dostępu (chmod) katalogu, do którego wgrywane są multimedia (jeśli nic nie zmieniałeś w ustawieniach WordPress będzie to katalog „wp-content/uploads/2014/01”). Jeśli „2014” i/lub „2014/01” będą różnić się od poprzednich (np. „/2013/12”) to powinieneś spróbować zmienić prawa na takie same.
W tym momencie nic innego nie przychodzi mi do głowy. Jak już sprawdzisz te 2 rzeczy to daj znać :-)
odpowiedzHej,
Niestety nie pomogło :(
odpowiedzPozmieniałem atrybuty na 2014 z 755 na 777, ale błąd jest nadal…
A może to wina serwera home .pl ?
Pomógł downgrade do wp 3.3
odpowiedzZa szybko się pochwaliłem. Chwilowo było dobrze. Niestety teraz opcja dodawania mediów jest w ogóle nie aktywna – przycisk jest martwy i nie reaguje. Dodatkowo nie można pisać w poście ani zmienić wizualny/HTML.
odpowiedzPrzejście na niższą wersję to nigdy nie jest dobre rozwiązanie. Kontakt ze wsparciem technicznym serwera jest jak najbardziej wskazany. Opisany problem jest intrygujący i jestem bardzo ciekawy przyczyny, która za tym wszystkim stoi.
Gdybyś posiadał jakieś nowe informacje to daj znać.
odpowiedzOtrzymałem wiadomość od Łukasza, że problem został rozwiązany. Za jego zgodą podaję poniżej rozwiązanie:
Czyli generalnie nie była to wina hostingu tylko motywu.
odpowiedzMam podobny problem, ale szablon był nie zmieniany od dawna (ani aktualizowany, bo mamy „swój-swój”…
Dodam, że pdf mogę wrzucać normalnie nie przechodzą np. xls, ale dodanie wyjątków w plikach MIME nie rozwiązuje problemu…
Help!
odpowiedzWitam,
mam takie pytanie czy wordpress może korzystać z dwóch baz danych, jeśli tak to jak to zrobić i w jakich plikach dokonać stosowanych zmian. A może ktoś zna jakąś wtyczkę, która do tego słuzy.
odpowiedzHmm.. chodzi Ci o sytuację, w której na jednej bazie danych zainstalowane są dwa WordPressy?
odpowiedzNie chodzi mi o to, że strona/blog oparty na wordpresie ma już jedną bazę danych i chciałbym dołączyć do tego drugą bazę tak aby ta konkretna strona mogła korzystać z dwóch baz danych.
odpowiedzNie wyjaśniłeś w jakim dokładnie celu, co konkretnie chcesz uzyskać.
Jeżeli potrzebujesz doraźnie się odwołać do innej bazy, to wystarczy własna instancja wpdb, zobacz https://bitly.com/1iW7fBX .
odpowiedzJeżeli zaś chodzi o dzielenie tabel, replikacje czy inne cuda, to zerknij na wtyczkę HyperDB
Cześć. Parę dni temu postawiłem skrypt wordpressa 3.8.1 na serwerze home.pl nie było żadnego problemu z instalacją i konfiguracją. Także blog.doraplus.eu jest młody ale jest w trakcie uzupełniania wpisów.
odpowiedzHej Mirek!
Zgadza się, prawie wszystkie problemy z powyższego artykułu zostały już naprawione. Ten dotyczący statystyk jest nadal aktualny, ale na szczęście nie są one już domyślnie włączone jak to było wcześniej.
Nie znaczy to jednak, że wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Pracuję własnie nad nowym wpisem na ten temat. Jego tytuł roboczy brzmi – „home.pl i WordPress – 7 powodów, dla których nie jest to najlepszy pomysł” :-)
Pozdrawiam,
odpowiedzSzymon
Witam, nie wiem czy temat dalej aktualny ale zapytam. Miał ktoś problem z multi sitem na homie ? ( wp 3.8.2). Wszystko działa do momentu dodania nowych witryn. Na nowych witrynach tak jak by nie ładowało cssa (cala grafika znika) a przy próbie wejścia do kokpitu danej witryny wyskakuje 404. Nie wiem czy to moja wina czy wina serwera. Niestety zmiana serwera nie wchodzi w grę.
odpowiedzHmm… nie testowałem nigdy wersji multiblogowej na serwerach home.pl, ale z pewnością to zrobię. Dam znać w komentarzu poniżej.
(…)
Sprawdziłem i mam dokładnie to samo. Znając home.pl to pewnie problem związany z .htaccessem. Napiszę do wsparcia technicznego, zobaczymy czy dadzą radę.
(…)
Odpowiedź home.pl:
Dziękuję, dobranoc.
odpowiedzCzyli nie ma możliwości postawić MS na homie ? :)
odpowiedzSwoja droga „ciekawe” podejście do klienta mają, nie działa to się martw sam :)
Niestety zmiana serwera może nie wchodzić w grę, potrzebuje postawić kolo kilkunastu małych stronek z oddzielnymi kokpitami… zostaje mi chyba założenie do każdej oddzielnego wp. Zastanawiam się tylko czy 1 baza danych do tego starczy czy może nie uciągnąć ? na każdej maks 5 podstron + aktualności.
Znalazłem rozwiązanie w artykule:
http://www.ljasinski.pl/2012/moja-wielka-migracja/
Trzeba dodać dodatkowy kod do .htaccess i wp-config, pomogło działa :)
odpowiedzTo tak jak by ktoś kiedyś potrzebował ;)
Dzięki! To rozwiązanie faktycznie działa. Dosłownie przed chwilą opublikowałem kolejny artykuł nt. działania WordPressa na serwerach home.pl :-)
odpowiedz[…] do Jakuba, Konrada lub Piotrka. Ja też napisałem kiedyś artykuł z opisem 4 najczęstszych problemów, który do dzisiaj utrzymuje się na szczycie zarówno pod względem ilości […]
odpowiedzO, dzięki Panowie – przyda się na przyszłość.
odpowiedzNo proszę, apteczka dla WP, stare dobre czasy na Home.pl :)
odpowiedzMaximum execution depth reached (1000) in /wp-includes/kses.php – przy upload plików z Panelu do mediów – wp 4.1
jakieś propozycje ?
odpowiedzW takiej sytuacji trzeba skontaktować się z obsługą techniczną hostingu.
odpowiedzWitam. Mam zainstalowanego WordPress z wykonaną już stroną w katalogu na home.pl. Chciałbym teraz tą stronę podpiąć pod domenę, którą mam tam wykupioną. Obecnie jest na niej inna strona. Samo przekierowanie na katalog nic nie daje. Jak mam to poprawnie zrobić?
odpowiedzNajpierw na Home przekierować domenę na katalog w którym jest strona, potem podmienić adres >> http://www.wpart.pl/jak-zmienic-adres-bloga-wordpress/
odpowiedzWitam, mam problem z menu na WordPressie, a dokładniej przy jego zapisywaniu w obecnym stanie lub po dodaniu nowego elementu wszystkie jego elementy znikają . Z tego co mi się udało znaleźć może to być problem z max_input_vars = 1000 (domyślna wartość powinna zostać zmieniona na 3000) w pliku php.ini, niestety nie rozwiązało to problemu, wcześniej pojawiał się komunikat że strona jest w starej wersji php. Jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem?
odpowiedzdanek najlepiej zaktualizuj wordpressa do najnowszej wersji, w najnowszej nie ma już tego błędu
odpowiedzOdkąd pamiętam Home.pl miało przeciążone serwery, instalując skrypt WordPress Warto zainstalować WP Super Cash do lepszej szybkości naszej stronki.
odpowiedzA moglibyście zrobić taką instrukcję z nowa wersją panelu?
odpowiedzOd tamtych czasów sporo się polepszyło, ale nadal uważam że jest wiele lepszych i tańszych hostingów niż home.pl – dlatego po co przepłacać… :)
odpowiedzWpis bardzo przydatny ale może warto byłoby go zaaktualizować :) ?
odpowiedzNiestety tańszy hosting często oznacza gorszy hosting. Oczywiście wszystko zależy od tego do czego służy nam dany hosting.
odpowiedzZależy od czego tańszy, tańszy od Home, czy od puszki piwa?. Cena nie zawsze koreluje z możliwościami i jakością – można zapłacić dużo, a dostać gniota w ładnym marketingowym opakowaniu.
odpowiedzWybór serwera to jedna z najważniejszych decyzji, dla każdego kto poważnie myśli o swojej stronie. Serwery Home ani nie są najlepsze, ani najgorsze. Są po środku stawki. W sam raz dla kogoś kto zaczyna przygodę z WordPressem.
odpowiedzBardzo przydatny artykuł, nawet teraz wiele z informacji jest aktualna.
odpowiedzJeśli chodzi o szablon, to właśnie zainwestowałam w jeden i jestem załamana… nie mogę wszystkiego edytować, a jeśli już wstawię jakiś widget pojawia mi się opcja edycji w CSS, czego nie potrafię :D Macie jakąś radę? Zmienić szablon czy nauczyć się CSS? :p
odpowiedzNiby archiwalny wpis, a czasem warto poczytać. Chociażby ze względu na obserwację ewolucji WordPressa.
odpowiedzDodaj własny komentarz
Odnośniki z innych stron
Lista innych stron, które w jakiś sposób odnoszą się do opublikowanej tutaj treści:
[…] To jest pytanie retoryczne Bowiem chyba żaden hosting nie sprawia więcej problemów niż właśnie Home. Jeśli ktoś z Was wykupił tam jednak miejsce na swojego WordPressa, polecam artykuł „home.pl i WordPress – apteczka pierwszej pomocy”. […]
[…] żeby napisać do supportu zamiast chwilę pomyśleć. Chyba wszystkie te krążące po sieci historie, że WordPress stawiany w home.pl to zmora deweloperów. A witryna klienta była właśnie na […]
[…] do Jakuba, Konrada lub Piotrka. Ja też napisałem kiedyś artykuł z opisem 4 najczęstszych problemów, który do dzisiaj utrzymuje się na szczycie zarówno pod względem ilości […]